Besplatne Analize Za Kladionicu - cetvrtak 07. novembar 2013
Ocekuje nas zanimljiv mec veceras u Vitoriji. Zvezda dolazi nakon poraza u ABA ligi od Buducnosti u Podgorici i sigurno da ce se to osjetiti malo danas na tim Dejana Radonjica kojem bas ne ide sve kako bi trebalo ici. Mnogi su nezadovoljni njegovim radom, ali Uprava kluba trazi strpljenje navijaca i veruju da ce sve doci na svoje. Sa druge strane Laboral ceka Srbe nakon teskog poraza na strani od Kahasola, cak 20 poena razlike, ali to je Spanska liga, najjaca Evropska liga, i to me uopste ne cudi, i dosta slabije ekipe tu mogu da dobiju i Laboral i Real i Barsu, tako da za one koji prate to nije neko veliko iznenadjenje. Domacini imaju odlicnu, iskusnu ekipu, sa cijenjenim trenerom Serdjom Skariolom i danas imaju odlicnu sansu da se iskupe navijacima nakon tog poraza od Kahasola. Zvezda je bez pobede u prva tri kola, dok Laboral ima skor 2-1 i ovo im je idealna sansa da budu na vrhu sa skorom 3-1. Kuci su dobili jaki Makabi, a na strani neugodni Ritas cak 20 razlike. Zvezdu ocekuje puna hala i 40 minuta velike borbe, ipak iskustvo ce u ovoj utakmici presuditi, kao sto je i bilo u prethodnim mecevima kad je Zvezda igrala, i ovaj hendikep domacini trebaju pokriti.

SAVAN: Dule u odlicnoj formi. I proslo kolo sam ga igrao i dosao je. U Evroligi belezi 19.5 poena po utakmici i ovo danas bi trebao lagano u over da dodje. Igra preko 30 minuta u proseku, veoma vazan igrac Efesa. Danas igraju protiv slabasnog Zalgirisa, koji im je znao naneti bolne poraze prije, pa ocekujem ozbiljan pristup mecu turaka, i naravno Savana da nastavi sa odlicnim partijama i da danas dodje ovo preko.Jeste da je od tih 5 utakmica 4 bila Lokomotiva domacin, ali mi bode oci ova utakmica 5.10.2012. kada je bilo 2:1 za Lokomotivu, ali je dosao prelaz 2-1. 1:1 je bilo do 93. minuta, igrac gostiju dobija crveni (verovatno je bio penal) i Kramaric daje gol za 2:1.

Druga koja mi je takodje sumnjiva je ta pobeda Zadra 1:0. Poveli su 1:0 i onda dobili crveni karton u 63. minutu i zadrzali vodjstvo. Ne kazem da je nemoguce sa igracem manje odbraniti 1:0 pola sata, ali setimo se koliko su Zadrani bili losi proslo prvenstvo, a koliko je Lokomotiva dobro igrala...

ja sam iz hr, ako izuzmes mogucu suradnju, zadar je jedno od najtezih gostovanja lige ako ne i najteze,sa slabijima se idu nadigravar protiv jacih se zatvore i na kontre,nije ovakva statistika slucajna, dinamo je igro nedavno 0-0 tamo, a kazem zadar uopce ne igra tolko lose samo im fali malo srece, mislim da 1x mora proc a posto je ova liga namjestena moguce da je suradnja dojave za UEFA ligu sampiona

Rijeka-Lyon tip 2 2.7 kv Mentalitet balkanaca da ne mogu da pobede bitne meceve,ne pamti se kad je neka velika ekipa izgubila na nasim prostorima!Rijeka nece moci da se izbori sa pritiskom dobrog rezultata,dok lion i ako u nije u nekakvoj formi na iskustvo stalnog takmicenja u ls i evropa ligi msm da dobija ovaj mec !

19:00 St. Gallen - Valencia
Nema tu sta mnogo da se kaze, Valensija je proslu utakmicu unistila ekipu St. Gallen-a , vec na poluvremenu je bilo 4:0 za Djukicev tim. Takodje uzecu u obzir da Djukicu visi posao o koncu, tako da ne verujem da ce sebi dozvoliti da ne odnese sva tri boda. Kao sto znate Primera je dosta kvalitetnija od svajcarske super lige sto je jos jedna prednost za goste.
Moj tip ki 2. (1.95)

19:00 Ludogorets - Ch. Odessa

Ludogorets igra odlicno kako u prvenstvu, tako i u LE, nisu tek tako prvi u oba takmicenja. U Le imaju sve tri pobede , a nemaju cak nijedan primljen gol. Pobedom u ovoj utakmici obezbediti prolaz u sledecu fazu takmicenja i tako ostvariti istorijski uspeh. U gostima su pobedili rezultatom 0:1, sada su pred svojim navijacima, sto ce im dati dodatni motiv..